Ogłoszenia motoryzacyjne czterykola.com.pl

Regulamin

Regulamin serwisu czterykola.com.pl
Spis treści:
 1. O serwisie
 2. Korzystanie z serwisu
 3. Ogłoszenia
 4. Opłaty i prowizje
 5. Rejestracja w serwisie
 6. Zawieranie transakcji i odpowiedzialność

1. O serwisie

Jesteśmy platformą, która jest stworzona w celu dodawania ogłoszeń motoryzacyjnych. Korzystanie z serwisu w ramach jednego ogłoszenia jest darmowe.

Serwis jest skierowany do osób prywatnych oraz firm, sprzedających i kupujących pojazd.

Serwis w żaden sposób nie pośredniczy w transakcjach. Użytkownicy kontaktują się ze sobą bezpośrednio i ustalają szczegóły dotyczące transakcji.

W serwisie czterykola.com.pl znajdziesz ogłoszenia o sprzedaży samochodów nowych i używanych. Możesz filtrować oferty samochodowe według różnych właściwości. Oferty znajdziesz na samochody z silnikiem spalinowym i też z silnikiem elektrycznym.

Oprócz ofert o sprzedaży nowych i używanych samochodów znajdziesz informację na temat nowości w świecie motoryzacji. Informację te zamieszczone na stronie "Blog".

2. Korzystanie z serwisu

Użytkownikiem serwisu może być osoba, która ukończyła 18 roku życia, i ma zdolność do czynności prawnych.

Użytkownikiem serwisu może być też osoba, która ukończyła 13 roku życia, ale nie ukończyła 18 roku życia. Wszystkie działania takiej osoby muszą być za zgodą opiekuna prawnego.

Serwis nie weryfikuje tożsamości użytkowników i nie odpowiada za wiarygodność danych podanych przez użytkowników.

Użytkownik jest zobowiązany przestrzegać regulaminu. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Również użytkownik powinien:

 • Korzystać z serwisu w sposób niezakłócający jego funkcjonowanie, a w szczególności poprzez użycie specjalnego oprogramowania.
 • Nie wysłanie w serwisie dużej liczby takich samych ogłoszeń lub dużej liczby informacji handlowych (spam)

Serwis może uniemożliwić częściowo lub całkowicie korzystanie z serwisu w przypadku naruszenia regulaminu.

Wszystkie elementy graficzne oraz skrypty i kody JavaScript, CSS podlegają ochronie prawnej w zakresie praw autorskich.

3. Ogłoszenia

Każdy użytkownik serwisu może za darmo dodać jedno ogłoszenie. W momencie dodawania ogłoszenia użytkownik udziela licencję na promowanie ogłoszenia w serwisie czterykola.com.pl oraz w wyszukiwarkach internetowych. Również użytkownik udziela licencji na promowanie ogłoszenia na stronach powiązanych ( w tym Facebook, Instagram ). 

Każde ogłoszenie może być wystawione przez właściciela oferowanego przedmiotu lub osobę, która ma zgodę właściciela do wystawienia przedmiotu w serwisie.

W treści ogłoszenia nie wolno zamieszczać danych kontaktowych, dane kontaktowe mogą być zamieszczone tylko w wyznaczonych do tego miejscach. 

4. Opłaty i prowizje

Serwis internetowy nie pobiera żadnych opłat z tytułu rejestracji w serwisie. Serwis nie pobiera opłat z tytułu wystawienia jednego ogłoszenia w serwisie.

Każdy użytkownik serwisu mając na celu zwiększenie atrakcyjność swojego ogłoszenia, może skorzystać z usług dostępnych w serwisie, które są odpłatne i są opisane poniżej:

 1. Rozszerzenie konta do konta firmowego
 2. Zakup dodatkowego ogłoszenia
 3. Dodawanie ogłoszenia do listy promowanych ogłoszeń

4.1. Rozszerzenie konta do konta firmowego 

Ta usługa rozszerza funkcjonalność zwykłego konta użytkownika. Po tym, jak konto użytkownika zostanie firmowym, konto uzyska dodatkowe funkcje, które są niedostępne dla użytkownika ze zwykłym kontem. 

Konkretne funkcje opisanę są w ofercie, a nie w regulaminie, ponieważ ilość dostępnych funkcji dla konta firmowego cały czas  się zwiększa. Cykl rozliczeniowy dla usługi "konto firmowe" to jeden miesiąc.

4.2. Zakup dodatkowego ogłoszenia

Ta usługa pozwala zakupić dodatkowe ogłoszenie i daje możliwość wystawić dodatkowe ogłoszenie na tym samym koncie.

4.3. Dodawanie ogłoszenia do listy obserwowanych

Ta usługa pozwala dodać ogłoszenie do listy promowanych ogłoszeń. Szczegóły miejsca w serwisie internetowym, gdzie będą się znajdować ogłoszenia można przeczytać w ofercie listy promowanych ogłoszeń. 

Ilość miejsc na ogłoszenia promowane, które się pokazują jednocześnie, jest ograniczona. Jeśli w serwisie czterykola na stronie głównej jest 10 ogłoszeń, to znaczy, że przy większej liczbie ogłoszeń promowanych niż 10, ogłoszenia będą się pokazywać rotacyjnie. Jeśli użytkownik promuje ogłoszenie i inne osoby promują nie więcej niż 9 ogłoszeń, to znaczy, że w sumie promowanych ogłoszeń jest 10 i to znaczy, że promowane ogłoszenie będzie się widniało na stronie głównej cały czas bez względu na przeładowywanie strony. 

Natomiast jeśli oprócz użytkownika swoje ogłoszenia promują jeszcze na przykład 49 osób, a na stronie głownej jest tylko 10 miejsc. To znaczy, że promowane ogłoszenie będzie się pokazywało rotacyjnie, średnio jeden raz na 5 przeładowywań strony, ponieważ promowanych ogłoszeń jest 50. 

Powyższy opis dotyczy ogłoszeń, które w danym okresie będą mieli wykupioną opcję "promowanie na X dni"

Promowanie ogłoszenie zaczyna się od razu po zaksięgowaniu płatności przez użytkownika i trwa 24 godziny dziennie bez względu na dni wolne i święta. Na przykład, jeśli w 1 września o 13:53 użytkownik wybrał promowane ogłoszenie terminie 1 dzień, wtedy promowanie zaczyna się natychmiast po wpłacie i się kończy 2 września o 13:53.

Czterykola.com.pl nie ponosi odpowiedzialność za skuteczność listy promowanych ogłoszeń, ponieważ skuteczność promowania jest również uzależniona od treści ogłoszenia, która z kolej jest zależna od użytkownika i serwis nie ma na to wpływu.

5. Rejestracja w serwisie

Żeby korzystać z serwisu, niezbędne jest posiadanie konta w serwisie. Żeby się zarejestrować, wystarczy posiadać adres e-mail. 
Jak założyć konto można przeczytać na stronie "Jak założyć konto w serwisie".

Do założenia konta ma prawo użytkownik, mający pewne prawo do zdolności prawnych. Jeden użytkownik ma posiadać jedno prywatne konto. Użytkownik może posiadać więcej kont, jeśli inne konta są firmowe i służą do działalności gospodarczej. 

Po założeniu konta przez użytkownika, dane użytkownika zostają przechowywane w serwisie czterykola.com.pl. Dane są przechowywane zgodnie z "Polityką prywatności" oraz "Polityką plików cookies".

Serwis ma prawo do usunięcia lub blokowania konta użytkownika, jeśli uważa, że działania użytkownika w serwisie narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników serwisu.

6. Zawieranie transakcji i odpowiedzialność

Serwis w żaden sposób nie pośredniczy w transakcji i nie niesie odpowiedzialności za wszystkie czynności dokonywane pomiędzy użytkownikami.