Ogłoszenia motoryzacyjne czterykola.com.pl

Wybieramy 5-letni SUV z automatem.

Samochody typu SUV są ostatnio coraz bardziej popularne i często kupowane. SUV-y z automatyczna skrzynia biegów odnajdują jeszcze większe upodobanie wśród klientów. A więc zmierzając do sedna, jakie z nich odznaczają się swoją renomą najlepiej? W tym artykule porównamy sobie 5 z nich.

Lexus NX 300h (2019)

Silnik i napęd

Lexus NX jest kompaktowym renowacyjnym SUV-em, a to co jest w nim renowacyjne to przede wszystkim jego silnik hybrydowy. Ma on 2,5 litra pojemności, 4 cylindry, z związku z tym, że jest hybrydowy ma on napęd elektryczny oraz benzynowy o mocy 238 KM. Napęd samochodu to 4x4.

Zaletą tego modelu jest to, że spala bardzo mało paliwa na 100km średnio tylko 5,2l ! Mimo tego, że jest to Suv dużych rozmiarów, to jest on także bardzo szybki, już w 7.3 sekundy jest w stanie osiągnąć 100km/h, a jego maksymalna prędkość z jaką jest w stanie się poruszać to ok. 200km/h. Poza tym większość nabywców Lexusa NX deklaruje, że jeździ się nim bardzo wygodnie oraz nawet osiągając duże prędkości jest on bardzo cichy. 


Cena

Przykładowa cena Lexusa 300h to 140 000 zł.

BMW X5 (2018)

Kolejny SUV z automatyczną skrzynią biegów posiada także napęd 4x4. Ma on silnik 6 cylindrowy z 4 zaworami o mocy 231-340 KM (w zależności jaką wersję silnika napotkamy w modelu) i jest on Dieslem.

Silnik i napęd

Napęd samochodu to 4x2. Jest on znacznie szybszy niż inne SUV-y. Osiąga 100km/h w przeciągu 5,5 sekund oraz jego maksymalna prędkość może wynosić 243 km/h, to prawie jak niektóre auta wyścigowe. Można powiedzieć, że jego silnik to główną rolę gra silnik i rzeczywiście tak jest, jednakże niesie on ze sobą także niewygodną cechę jaką jest to, że X5 pali nieco dużo paliwa. Na 100 km cyklu mieszanego zejdzie nam 10 l paliwa.


Cena

Cena waha się ok. 180 000 zł do 210 000 zł


Renault Kadjar (2019)

Ten model od Renault to bardzo dobrze wykonany okaz cechujący się solidnością, który nas nie zawiedzie na drodze, oraz w przeciwieństwie do wcześniejszych modeli jest znacznie tańszy, zarazem właśnie Kadjar wśród wszystkich dostępnych SUV-ów na rynku cechuje się swoją uroczą ceną.

Silnik i napęd

Silnik tego samochodu jest 4 cylindrowy, ma moc o wartości 140 KM. Szybkość nie jest jego znaczącą się cechą, po której wnioskować możemy, że jest on raczej autem bezpiecznym dla rodziny i ciężkie by było stwarzać nim ryzyko wypadku związanego z prędkością auta. By osiągnąć 100 km/h auto potrzebuje 10,5 sekund. Na 100km auto spala 6,1 l , co zawdzięczamy dzięki mało wymagającym silniku.


Cena

Wcześniej wspomniana atrakcyjna cena SUV-a wynosi ok. 80 000 zł.

Mazda CX 5 (2016)

Gama CX 5 jest to pierwszy SUV od Mazdy idący w stronę trendu jaki przyszedł na rynek samochodowy wraz z przyjściem SUV-ów. Dlatego i też Mazda zdecydowała się na wypuszczenie na rynek nowego SUV-a z skrzynią automatyczną o sześciu przełożeniach.

Silnik i napęd

Silnik w modelu CX 5 zasilany jest benzyną, ma on moc wynoszącą 165 KM, a osiąga on tak zwaną przysłowiową "setkę" w 10,4 sekundy, a jego średnie spalanie na wynosi 6,4l na 100 km przebytej drogi. Dodać trzeba, że jest on w miarę szybki bo jest w stanie osiągnąć prędkość aż 201 km.

Nie jest to samochód klasy premium, aczkolwiek ma on dużo nowoczesnych technologii, które dają nam odczuć jakbyśmy korzystali z samochodu z wyższą klasą.

Także swoją klasę obrania swoim niezawodnym systemem zabezpieczeniowym wraz z takimi gadżetami jak chociażby kamerę pomagającą nam przy cofaniu. Co jeszcze musimy powiedzieć, to to że CX 5 ma szeroki wybór silników i w tym modelu jest ich naprawdę wiele, po gorsze czy lepsze, szybsze wolniejsze czy chociażby wydajniejsze mniej czy bardziej. A więc do wyboru do koloru.


Cena

Cena okazu, którego przyszło nam dziś porównać wynosi 60 000 zł. W miarę przystojna cena, jak na SUV-a.


Honda CR-V (2015)

Honda CR debiutowała przez trzy lata w swojej randze SUV-ów, dlatego i też w roku 2015 odnowiono wersję w postaci CR-V, czwartej generacji tej serii. Napęd w naszym aucie to 4x4.

Silnik i napęd

Silnik wysokoprężny Hondy CR-V ma moc 160 KM, pojemność silnika wynosi 1,6l, a ilość paliwa jakie spala auto na 100 km to średnia liczba, mianowicie 6,4 litry. Przyspieszenie auta do stu kilometrów zajmuje 11 sekund. Chociaż to trochę długo auto jest stanie rozpędzić się do aż 202 km/h. Większość ludzi użytkujących ten model Hondy zeznaje, że jazda nim jest bardzo komfortowa i auto znakomicie radzi sobie na drodze.


Cena

Cena Hondy CR-V wynosi 76 000 zł.