W Europie wybrali najlepsze samochody roku 2019

Konkurs motoryzacyjny w "Złota kierownica"

W zeszłym roku w Niemczech odbył się konkurs "Złota kierownica". Konkurs ten jest uważany za największy konkurs motoryzacyjny, organizowany przez niemieckie media. Jednocześnie ten konkurs uważa się za najbardziej prestiżowy.

Już nie pierwszy raz ten konkurs jest przeprowadzany. Organizatorami są takie wydawnictwa jak "Auto Bild" oraz "Bild am Sonntag".

Za tytuł najlepszego samochodu walczyło aż 58 aut. Auta byli wybierane dla siedmiu kategorii. Te wszystkie auta mieli się pojawić na rynku Europy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Na jakiej podstawie dawali ocenę 

Na początku w zależności od głosów czytelników,  były wybrane po 3 samochody w każdej z siedmiu kategorii.

W drugiej rundzie nad samochodami są przeprowadzane testy, które trwają 2 dni. Przedstawiciele sędziów to największe gwiazdy sportu motoryzacyjnego,  projektanci samochodowe, dziennikarze. 

Każdy sędzia ma 8 punktów, którymi może ocenić pewny samochód. Punkty sędziów sumują się z punkami wystawionymi przez czytelników. I wtedy wystawia się konieczna ocena samochodu.

Warto zaznaczyć że w porównaniu z poprzednimi latami, przepisy zostali nieco zmienione. I teraz w wyborze najlepszego samochodu, dużą rolę ma zużycie paliwa przez samochód. Teraz jeśli samochód ma dużą różnice pomiędzy deklarowanym zużyciem paliwa i rzeczywistym. To samochód traci punkty, które są potrzebne do wygrania w konkursie.

Najlepsze samochody według kategorii

Kategoria Sub-Compact

Audi A1

Pierwsza generacja tego samochodu była pokazana w Genewie w 2010 roku. W 2018 producent przedstawił drugą generację tego samochodu która zdobyła nagrodę w konkursie.


Kategoria Compact

Bmw 1-Seria

W tym roku BMW przestawia już trzecie pokolenia samochodu BMW 1-Serii z lepszym systemem multimedialnym, i szerszym wyborem silników. Myślimy że te mocne strony pomogli temu samochodowi dostać tą wysoką ocenę.


Najlepsze samochody kategorii Premium

Kategoria Premium

Tesla model 3

Już nikogo nie dziwi to że samochody elektryczne zdobywają rynek. I Tesla model 3 zajęła pierwsze miejsce w kategorii premium i zdobyła swoją nagrodę "Złota kierownica"


Kategoria Compact SUV

Mazda CX-30

Jak mówi sam producent, ten samochód był stworzony z myślą o młodych kierowcach. O czym świadczy niewysoka cena oraz ładnie zaprojektowana karoseria


Kategoria średni SUV

Jaguar I-Pace

Ten samochód jest kolejnym elektrycznym pojazdem który zdobył nagrodę "Złota kierownica"


Kategoria SUV

Audi e-tron

Trzecim pojazdem z napędem elektrycznym stał Audi e-tron. Dla koncernu Audi ta nagroda jest bardzo ważna, ponieważ Audi e-tron jest pierwszym elektrycznym pojazdem firmy Audi. Ważnym było zdobyć tak wysoką ocenę.


Kategoria sportowe samochody

Toyota supra

Ten samochód był zaprojektowany wspólnie z firmą BMW. Widzimy że niemiecka jakość pomogła firmie Toyota zdobyć tą nagrodę.


Nagrody w innych kategoriach

Oprócz tych siedmiu Kategorii w konkursie istniały też 3 kategorie samochodów, gdzie też zostali wybrane zwycięzcy.

Najlepszy samochód do 25 000 euro.

Skoda Kamiq

W kategorii "Najlepszy samochód do 25 000 euro" okazał się samochód Czeskiego producenta - Skoda Kamiq.


Najlepszy samochód do 35 000  euro.

Kia xceed

Ten samochód zdobył nagrodę w kategorii do 35 000 euro. 


Najlepsza innowacja 

Najlepszą innowacją są Opony Michelin Uptis. Do tej opony nie jest potrzebne powietrze. Koncern Michelin planuje wprowadzić te opony do użytku już za 5 lat.


Najładniejszy samochód według rankingu "Złota kierownica"

Najładniejszym samochodem w Europie stał BMW 8-series. To jest już druga nagroda "Złota kierownica" dla BMW AG.