Volkswagen pokazał Caddy nowej generacji

Nowoczesny Volkswagen Caddy

Van Volkswagen Caddy jest produkowany już ponad 16 lat. W tym czasie model ten zdążył przejść zmiany generacji. Zmiany te są dosyć widoczne od zewnątrz. Przy każdej nowej generacji samochód VW Caddy stał się ładniejszy i bardziej użyteczny.

Wszystkie samochody Caddy produkowane są na platformie PQ35/A5 od Volkswagen Touran. Z kolej inne samochody koncernu VW AG produkowane są na platformie MQB. 


Mimo tego że niedawno został pokazany nowy model VW Caddy, nie jest ten samochód związany ze swoją poprzednią generacją. On się bardzo różni. 

Ciekawym jest to że jeśli pozdejmujemy wszystkie znaczki z nowego Caddy to każdy, kto widział poprzednie generacje samochodu, od razu pozna Caddy w nowym modelu. Ale jednocześnie nowoczesny Caddy jest bardziej podobny do luksusowego Cadillaca niż do samochodu narodowego.


Bardo dużych zmian dokonano w desce rozdzielczej. Patrząc na samochód od wewnątrz nie da się zauważyć wspólne cechy z samochodem poprzedniej generacji. Z kolei deska rozdzielcza jest bardzo podobna do przedstawionego w zeszłym roku Volkswagen Multivan.

Oprócz tego w najnowszym modelu będą niektóre zmiany, które przyjemnie zaskoczą użytkownika najnowszego Caddy. Teraz przy zamówieniu pojazdu można będzie też zamówić tylne szyby sterowane elektrycznie. Warto zauważyć, że we wcześniejszych pojazdach VW Caddy takiej opcji nie było.
Też w opcjach do wyboru pojawi się funkcja dostępu komfortowego oraz odpalanie samochodu z przycisku.

Skrzynia biegów

Bazową skrzynia biegów, to 6 stopniowa manualna skrzynia biegów. Jeśli klient dopłaci to standardową skrzynię biegów można będzie zamienić na 7 stopniową skrzynię DSG.

Kiedy się pojawi w sprzedaży?

Nowy model Volkswagen Caddy pojawi się w dealerów w Polsce jeszcze przed końcem roku 2020. Producent obiecuje dużo modyfikacji karoserii. Od najmniejszego ciężarowego typu o przestrzeni około 3 m3 do karoserii typu multivan z ogromnym szyberdachem i klimatyzacją dla pasażerów.

Czekamy więc na nowy Volkswagen i miejmy nadzieje że ten samochód będzie niezawodny oszczędny i bezusterkowy.