Premiera nowej BMW 5 Serii. Zobacz jak będzie wyglądać "piątka" w 2021 roku.

Pare dni temu w swoim oficjalnym Instagramie koncern BMW dał znać, że nowy BMW 5 serii będzie już niebawem. No cóż, zdjęcia nowego BMW 5 serii my już widzieliśmy i pokażemy te zdjęcia Państwu w tym wpisie. 

Wygląd zewnętrzny nowej "piątki"

Dla tych, kto już widział, a może jeździł samochodem serii 3 od BMW, niespodzianki nie będzie. BMW 5 serii po liftingu jest bardzo podobny do 3 serii. Tym razem przednie nerki producent nie stał poszerzać, jak to było z BMW 7 serii. Dla większości ludzi to jest zaleta. Badania w zeszłym roku pokazały, że szerokie nerki nie podobają się klientom.


Wewnątrz teraz samochód ma 2 wyświetlacze po 12,3 cali. Jeden odpowiada za zegary deski rozdzielczej, a innym można sterować multimedia w samochodzie. 

Ważne jest to, że system został zaktualizowany do nowej wersji. BMW: iDrive 7 jest szybszy od poprzednich wersji. Obrazek jest bardziej ostry oraz menu jest uproszczone. Oczywiście nowy BMW będzie miał CarPlay i Android.

Silnik BMW 5 series 2021

Jeśli chodzi o silniki, to nowa "piątka" zostawiła przy sobie stare silniki. Silniki diesla i benzynowe pozostały bez zmian ale silnik hybrydowy BMW 530e jednak dostał więcej mocy. Chodzi o dodatkowe 40 km dla silnika o pojemności 2.0 litry. Teraz BMW 530e z tym silnikiem będzie miał 288 km. 


Producent zwrócił uwagę też na to że model 540i dostał nowy system hybrydowy. Moc tego modelu się nie zmieni, ale podobnie samochód będzie szybciej reagować na wciśnięcie pedału gazu.

Cennik nowej 5 series BMW 

A teraz przejdźmy do najważniejszej rzeczy. Cena... Cena nowej BMW się nie zmieni. To jest dobra nowość, ponieważ dealerzy Bawaria Motors będą wyprzedawać poprzedni rocznik, i dzięki temu będziemy mogli dostać dobry rabat na BMW 5-kę poprzedniej wersji. 

Ceny nowej piątki w Polsce będą takie same jak poprzedniej wersji: od 198 000 zł do 563 000 netto.


A ty czytelniku nie zapominaj o tym że znaleźć samochód dla siebie w dobrej cenie możesz w tym serwisie czterykola.com.pl.

Jeśli chcesz sprzedać samochód to wystaw darmowe ogłoszenie o sprzedaży samochodu.