Ogłoszenia o sprzedaży aut używanych.

Ogłoszenia o sprzedaży aut używanych.

Rynek Polski jest nasycony samochodami nowymi i używanymi. Jeśli dealerzy samochodów nowych znajdują się w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław. To używane auta możemy kupić w komisach samochodowych lub od osoby prywatnej.

Nabyć samochód używany można też na giełdach samochodowych które często są organizowane w niedziele. Z kolej osoby prywatne nie podają na giełdę samochodową żeby sprzedać samochód. Możliwość wystawienia ogłoszenia o sprzedaży auta używanego teraz można przez internet. 

Sprzedaż aut używanych ogłoszenia prywatne

Zdecydowanie większość ogłoszeń prywatnych motoryzacyjnych znajdziemy na stronach internetowych. Większe firmy zakładają swoje strony internetowe z ofertami aut. Osoby prywatne zamieszczają ogłoszenia na serwisach internetowych. Takich na przykład jak czterykola.com.pl.

Strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi

Ze względu na duże zainteresowanie rynkiem aut używanych w Polce, mamy w internecie też dużo serwisów motoryzacyjnych. Popatrzymy więc na najbardziej popularne serwisy w Polsce, gdzie ludzie mogą znaleźć oferty samochodów. 

Można te serwisy też podzielić ze względu na to, że:

  • Istnieją serwisy typowo motoryzacyjne
  • Istnieją serwisy które są deskami ogłoszeń nie tylko motoryzacyjnych

Zalety serwisu typowo motoryzacyjnego

Oczywiście jeśli porównywać serwis ogłoszeń która ma tylko i wyłącznie oferty motoryzacyjne, a serwis ogłoszeń który ma oferty na dużo innych towarów ( elektronika, mieszkania i td. ), to oczywiście serwis typowo motoryzacyjny.

Po pierwsze taki serwis będzie bardziej wygodny dla użytkownika, i będzie miał tylko potrzebne filtry żeby znaleźć odpowiedni samochód.

Po drugie dodawanie na takim serwisie ogłoszenia jest dużo wygodniejsze dla sprzedawcy, ponieważ sprzedawca szybciej znajdzie klientów na sprzedawany samochód.

Opłaty za ogłoszenia motoryzacyjne

Popatrzymy na najpopularniejsze serwisy motoryzacyjne w Polsce. Jeśli patrzeć od strony użytkownika do wszystko jest dobrze, ponieważ kupujący nie ponosi opłaty z tytułu obejrzenia samochodu. Natomiast sprzedawca,  wystawiając nawet jeden samochód musi zapłacić za wystawienie samochodu na portalu niemal 100 zł ( w zależności od serwisu )

Opłata pobierana z tytułu wystawienia samochodu powoduje dwie ważne rzeczy które dotyczą między innym kupującego.

  1. Wystawca samochodu używanego może nie mieć chęci wystawić samochód w serwisie ponieważ on nie chce ponosić opłat.
  2. Z kolej przez opłatę serwis z ogłoszeniami samochodowymi staję się popularny wśród handlarzy. To z kolei powoduje lub stosunkowo wyższe ceny pojazdu ( sprzedawca musi zarobić ), lub gorszą jakość pojazdu ( sprzedawca nigdy nie był użytkownikiem pojazdu i nie wie na pewno co w samochodzie było robione ) 

Dlatego wiele ludzi w trakcie poszukiwania samochodu używanego przegląda kilka platform sprzedażowych. Często się zdarza że na platformach darmowych pojazd będzie lepszej jakości.

Gdzie darmowe ogłoszenia motoryzacyjne?

Jak znaleźć oferty o sprzedaży aut używanych, jednocześnie żeby te strony byli darmowe? Jeśli czytasz to, włąśnie znalazłeś stronę z ofertami samochodów używanych.

Wszystkie ogłoszenia, wystawione przez użytkowników znajdują się tutaj

  • Jeśli jesteś użytkownikiem indywidualnym, możesz na tym serwisie wystawić samochód za darmo.

Życzymy wszystkim użytkownikom sprzedawać swoje używane pojazdy w "dobre ręce" i w dobrym stanie. A nowe pojazdy życzymy kupować tylko w dobrej cenie i w dobrej jakości.

Darmowe ogłoszenie motoryzacyjne dodasz tutaj