Ogłoszenia motoryzacyjne czterykola.com.pl

Jakie małe auto do 15 000 zł kupić w Polsce.

Małe samochody stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne. Szczególnie odnajdują w nich upodobanie ludzie, którzy mieszkają w miastach.

Małe samochody dają nam pewne korzyści, jak na przykład to, że nie mamy obaw, że przekroczymy prędkość, łatwiej jest nim parkować, a na drodze, małe szanse na to, że zderzymy się z pobliskim samochodem oraz koszty utrzymania, w tym ceny za użycie paliwa, nie są dość wysokie, co wielu ludzi w nich uwielbia.

1. Fiat Panda

Fiat Panda to jedne z charakterystycznych aut, co rozmiarami nie grzeszą. Jego wygląd fanom Fiata bardzo odpowiada. Mały samochód idzie w parze z innymi rzeczami, jak np. mała ilość paliwa (ok. 35l w zależności od wersji), ale było by to problemem, tylko gdybyśmy opuścili ulice miasta, i wyjechali poza miasto, na długi dystans. Samochód ten, w stanie używanym, można nabyć w różnych cenach, ponieważ jest to zależne od rocznika w którym został wyprodukowany. Dla przykładu Fiata Pandę z roku 2003 możemy nabyć w cenie około 2000 złotych, inne roczniki jak 04 czy 05 i inne, są dostępne nawet w cenie 7 000 zł, a młodsze egzemplarze, jak np. te z roku 2011 czy trochę młodsze, można kupić w cenie ok 12 000 zł.


2. Toyota Yaris

Yaris to model Toyoty, będący bardzo wydajnym i solidnym samochodem miejskim. Mimo, że jest on samochodem małym to ma on w sobie wystarczająco miejsca by móc wygodnie usiąść. Akurat on, w porównaniu z innymi posiada trochę więcej koni mechanicznych, np. Toyota Yaris 1.3, może osiągnąć 99 KM, co jak na takie auto, to nie aż tak mało. Yaris mimo tego, że jego silnik jest dosyć głośny, ma bardzo małe zużycie paliwa, dlatego i też poza miastem nie radzi sobie najgorzej.

Ceny używanej Toyoty Yaris (wersje 1.3 bądź 1.4) wahają się od ok. 7 000 zł do 14 000 zł.


3. Peugeot 206

Pierwszy raz na rynek pojawił się w roku 1998, i stał się dzięki swojej stylizacji oraz technologii autem, które weszło do historii jako przełomowe, zastępując tym samym, Peugeota 205. Mimo tego, że ostatni z serii 206 został wyprodukowany w 2010 roku, do dziś są one rozpoznawalnym oraz znanym samochodem, chociażby wśród klientów Peugeot. Znany przede wszystkim dlatego, że jest autem wytrzymałym czy też rzadko zdarza mu się napotykać awarie, oraz co jest zaletą, części zamienne, są bardzo tanie. Należy pamiętać, że Peugeot 206 ma więcej zalet, niż wad, jednakże jest jedną z jego głównych wad, o jakiej należy pamiętać, są jego niebotycznie długie drzwi, które raczej przypominają skrzydła. Należy pamiętać o tym dlatego, ponieważ gdy zaparkujemy w miejsce przepełnione autami, jak to bywa na mieście nie raz, otwierając drzwi, możemy przypadkiem, porysować, auto obok.

Peugeota 206, możemy nabyć, już od 3 000 zł (choć niektóre, starsze egzemplarze, są sprzedawane już za 1 500 zł! ) do 8 500 zł.4. Smart ForTwo

Prawdopodobnie najmniejszy w swym rodzaju. Idealny dwu-osobowe auto dla par. Niewiele ludzi to wie, jednakże auto zaprojektował Mercedes w współpracy z firmą swatch. Atutem takiego auta, jeśli nie jest to wielkość, może być chociażby wnętrze, które jest dosyć ciekawe.

Auto ma pojemność bagażnika koło 200 litrów, bądź i mniej. Idealnie by pomieścić, niewielkie zakupy. Cena auta zaczynają się od około 3 000 zł do 8 000 zł.


5. Opel Astra

Gama Astra to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli od Opla. Także i tutaj szukając samochodu używanego, nie da się pominąć, czy też nie zauważyć Opla Astra, który, kiedyś słynął z swoich rewolucyjnych zdolności, lecz teraz, emerytowane już auto, słynie z najczęściej kupowanych, aut używanych. Astra mimo, że z zewnątrz wygląda przyzwoicie, to jednak daje swoim kierowcom odczuć swój hardy niemiecki charakter.

Ceny używanego Opla Astry wynoszą od ok. 10 000zł do 14 700 zł.


6. Volkswagen Polo

Kultowy model Volkswagena, uchodzącym także za jeden z atrakcyjniejszych, chociażby swoim stylem, czy ceną, która odpowiada ludziom, początkujących na drodze, czy tym zaawansowanym, którzy przemierzają ulice miast od lat. Silnik 1,4 o mocy ok. 75 koni mechanicznych, daje sobie radę, i charakteryzuje się tym, że nie jest on szczególnie głośny. Jeżdżąc nawet 70 km/h, słychać go bardzo słabo, co może być zaletą dla ludzi, którzy głośnego ryczenia silnika, nie lubią.

Mimo, że jest to bardzo małe auto, jest ono też bardzo wygodne, można w nim nawet swobodnie usiąść. Ceny używanego Polo to ok. 11 000 - 15 000 zł.


Naszym zdaniem, z wyżej podanych najlepszym wyborem, z małych aut powyżej, jest Volkswagen Polo, który na miejskich ulicach, daje o sobie znać najlepiej.

Nie da się ukryć, że każde z tych aut, ma szczególne zalety oraz i wady, jednak każdy ma swoje własne kryteria, którym każde z aut będzie podlegać inaczej.