Ogłoszenia motoryzacyjne czterykola.com.pl

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży samochodu. Zobacz wzór

Spis treści:
 • Od czego zacząć przygotowanie ogłoszenia
 • Jak zamieścić  cenę w ogłoszeniu
 • Czy zdjęcia mają znaczenie?
 • Jak napisać  treść ogłoszenia
 • Istotny jest numer VIN
 • Wzór ogłoszenia o sprzedaży samochodu
W życiu każdej Polki i Polaka przychodzi taki moment w życiu, kiedy musi pożegnać się ze swoim samochodem. Powodów, by zmienić swoje auto jest wiele, począwszy od chęci kupienia czegoś lepszego i nowszego, aż po założenie rodziny i potrzebę posiadania miejsca na dodatkowe rzeczy. Często pozbycie się swojej starej maszyny jest konieczne, aby uzbierać potrzebną kwotę na kolejny samochód.
Sposobów, które pomogą nam w udanej transakcji jest wiele. Można zacząć od naklejenia kartki z najważniejszymi informacjami oraz swoim numerem kontaktowym. Możliwe, że będziemy mieli szczęście i w taki sposób znajdziemy kupca. Jednakże według nas najlepszym wyjściem jest zamieszczenie ogłoszenia w Internecie.
Obecna oferta portali motoryzacyjnych jest tak duża, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś szybko trafi na nasz samochód. Jak poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest sprawne i porządne napisanie ogłoszenia? To wcale nie jest takie proste, jakby mogło się  wydawać.
Powinno przyciągać potencjalnego kupca, a także zawierać wszelkie najważniejsze informacje.

Od czego zacząć przygotowanie ogłoszenia?

Nie każdy z nas czuje się dobrze w pisaniu, jednak należy wczuć się w klienta. Postawmy sobie pytanie, czy jako potencjalni nabywcy chcielibyśmy trafić na ogłoszenie, które jest źle skonstruowane? Oczywiście, że nie. W takim razie co chcemy zobaczyć? Wszystkie najważniejsze informacje.
W końcu nikt nie chce na darmo jeździć i oglądać auto. My również bylibyśmy niezadowoleni, że znajdziemy wadę, która nie pojawiła się w treści ogłoszenia. Gdyby tak było, to nie zmarnowalibyśmy swojego czasu.
Poświęćmy więc trochę czasu na wypunktowanie istotnych elementów i niedociągnięć w naszym aucie oraz zbierzmy potrzebne dane jak np.: pojemność silnika, aktualny przebieg, rocznik, masa itp.

Jak należy zamieścić cenę w ogłoszeniu?

To ważne pytanie, ponieważ każdy kupujący będzie chciał ją negocjować. Jeżeli zdecydujemy się podać taką, która odpowiada aktualnej wycenie samochodu to stanowczo za dużo na tym stracimy. A na to nas po prostu nie stać. Dobrym pomysłem jest również nie zawyżanie jej w sposób, który odstraszy nabywcę.
Standardową praktyką jest powiększenie jej o dziesięć, a nawet dwadzieścia procent. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli uzyskać taką wartość, która nas usatysfakcjonuje.
Pamiętajmy – nie jest to oszustwem, a zwykłym handlem.

Czy w ogłoszeniu motoryzacyjnym zdjęcia mają znaczenie?

Oczywiście, że bardzo duże. Ogłoszenie bez zdjęć jest nic nie warte. Należy wykonać kilka ( 5 - 10) najważniejszych fotografii, które pozwolą na pierwszą ocenę modelu przez nabywcę. Technika ich robienia ma również znaczenie. Dlaczego? Nikt nie chce oglądać takich, które są niewyraźne.
Warto przyłożyć się do ich wykonania z powodu, że człowiek z natury najpierw ocenia wygląd. Postarajmy się, aby nie fotografować niepotrzebnych budynków – garaż czy dom mieszkalny. Dobry ogłoszeniodawca zadba, aby ukazać wnętrze samochodu z detalami – kierownica, gałka skrzyni biegów czy zegary.
Ciekawym pomysłem jest wykonanie zdjęcia silnika, a także bagażnika. Fotografie dobrze jest robić w dzień, ponieważ te nocne mogą być uznane za ukrywanie defektów samochodu.

Jak napisać treść ogłoszenia sprzedaży samochodu?

Przede wszystkim tak, aby zachęcić oglądającego do kupna. Z bardziej prozaicznych rzeczy – pamiętać o podstawowych zasadach ortografii i stylistyki. Nie ma nic gorszego od ogłoszenia, którego wręcz nie da się czytać. Język polski jest taki, że można konstruować zarówno zdania krótkie, jak i długie. My polecamy z racji ograniczonej liczby znaków na portalu stosowanie tych jak najkrótszych.
Warto, abyśmy zawarli istotne informacje. Już w tytule można podać markę, model oraz rok produkcji. Dzięki temu oszczędzimy miejsce na główną treść. W kolejnych punktach powinna znaleźć się pojemność silnika oraz informacja, czy jest to diesel, benzyna lub może hybryda.  

Istotny jest numer VIN.

Uczciwość jest bardzo ważna, więc dobrą praktyką jest napisanie o stanie technicznym pojazdu. Nie należy  pisać ogólników lub zdań typu „ perełka na rynku”. To wzbudzi podejrzenia. Należy podać jak działa silnik, sprzęgło, jak pracują hamulce, itp. Interesujące jest również aktualne spalanie na 100 km.
Przeglądający podejdą wtedy do naszego ogłoszenia z większą dozą zaufania.
Słowa, które z reguły przyciągają wzrok to:
 • Działające wyposażenie dodatkowe – nikt nie chce auta, w którym nic nie działa, np.: klimatyzacja.
 • Trzymany w garażu – jaki by on nie był, samochód nie był narażony na zmienne warunki atmosferyczne.
 • Oryginalne dokumenty – dowód zakupu, książka serwisowa, karta pojazdu to zdecydowanie przyciągnie klientów, ponieważ wzbudza zaufanie.
 • Oryginalne kluczyki – nikt nie chce jeździć na przerabianych, bądź nowo robionych kluczykach.
 • We wnętrzu nie było palone – auto, które ktoś traktował jak popielniczkę wcale nie zachęca do zakupu. Zapach jest okropny, ale dym osiada również na materiale i tapicerce. Niestety wyczyszczenie oraz pozbycie się tej uciążliwości będzie wyzwanie
Chcąc sprzedać samochód warto poinformować, ilu miał właścicieli, ewentualnych usterkach oraz o dokonanych naprawach. Wiele ludzi ceni sobie, jeśli ktoś regularnie dbał o swoje auto.
Warto dodać też informację o tym, co należy zapłacić i kiedy mija termin.
Końcowym elementem jest zamieszczenie danych kontaktowych od siebie. Ludzie niestety o tym zapominają. W przypadku, kiedy wiemy, że auta nie można ot tak zobaczyć, bo jest nam potrzebne warto ustalić datę i miejsce oględzin.
Pamiętajmy, aby trzymać się określonego harmonogramu, który podamy w ogłoszeniu.           

Wzór ogłoszenia o sprzedaży samochodu

W serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych czterykola.com.pl cały czas pojawiają  się i znikają nowe ogłoszenia samochodów od osób prywatnych lub firm. Jedno z archiwalnych ogłoszeń jest naszym zdaniem dobrym przykładem dobrego ogłoszenia sprzedaży pojazdu.

Jest to ogłoszenia samochodu Audi. Możesz pod linkiem zobaczyć jak to wygląda. Zwrócić uwagę na opis i na to jak zostały zrobione zdjęcia pojazdu. 

Jak widać sprzedaż samochodu wcale nie jest takim prostym przedsięwzięciem. Warto odpowiednio się do niego przygotować oraz zamieścić ogłoszenie w Internecie. Pamiętajmy, że dobra konstrukcja i dobrana treść to już pierwszy krok do sukcesu, jakim jest znalezienie klienta. Piszmy je tak, jak sami byśmy chcieli czytać ogłoszenia, a także nie zatajajmy informacji, które może dla nas nie są istotne,  ale dla kupującego będą punktem odniesienia.