Gdzie wystawić samochód na sprzedaż za darmo?

Gdzie dodać darmowe ogłoszenie motoryzacyjne?

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, ze musi zająć się sprzedażą swojego samochodu. Istnieje wiele sposobów na poinformowanie potencjalnego nabywcy o tym, że może kupić nasze auto. Do ciekawych rozwiązań należy poczta pantoflowa, czyli przekazywanie informacji przez kilka osób, a także naklejenie kartki na szybę lub oddanie pojazdu do komisu.

Każdy z nich ma swoje wady, z których największą jest przestarzałość. Co zrobić w takim wypadku, gdzie oddać swój samochód? Na szczęście żyjemy w czasach technologii i dzięki niej mamy możliwość skorzystania z wielu ułatwień. Tym największym jest Internet.


Czy warto oddawać auto do komisu?

Jest to jedna z opcji sprzedaży swojego samochodu, szczególnie wtedy kiedy nie mamy czasu, aby w pełni zająć się taką transakcją. Jednakże nie jest to szczególnie polecana metoda pozbywania się swoich aut. Właściciele komisów często wykorzystują osoby, które kompletnie nie znają się na procedurach.

Pierwszą kwestią jest to, że komis wykupi nasz samochód za cenę o wiele niższą niż ta, która jest wyceniania przez chociażby ubezpieczyciela. To oznacza, że już na samym początku jesteśmy stratni.

Pamiętajmy, że drugą możliwością jest oddanie komisowi samochodu i scedowanie na niego sprzedaży. W tym wypadku zostanie pobrana od nas prowizja za pośrednictwo w dokonywaniu transakcji.

Warto również pamiętać o sporządzeniu poprawnej umowy, a niestety często zdarza się tak, że jesteśmy narażeni na przykre niespodzianki ze strony właścicieli. Należy wyjaśnić wszystkie kwestie sporne, a także dokonać stosownych i korzystnych zapisów w umowie.

Ważną rzeczą jest także sprawdzenie legalności komisu, jego wypłacalności oraz opinii, które krążą w Internecie.

Patrząc od strony formalnej jest to nieopłacalna forma sprzedaży, przez którą będziemy zmuszeniu zbyć auto po cenie zaproponowanej przez komis lub czekać na potencjalnego nabywcę. Pamiętajmy, że czas jest równie cenny.

Zamieszczanie kartki, która informuje o sprzedaży za szybą samochodu

Zamieszczanie kartki stale jest bardzo popularne. To dosyć optymistyczne podejście, ponieważ nie ma dużego zasięgu. Praktycznie pomocna jest wtedy, kiedy się przemieszczamy. Statystycznie więcej osób zobaczy ogłoszenie w Internecie niż przeczyta naklejony kawałek papieru na szybę.

Kara za kartkę pod szybą samochodu

Co ciekawe taka praktyka w świetle przepisów, które zostały wprowadzone w 2017 roku jest już nielegalna i obowiązuje za nią kara.  Jest to tzw. opłata targowa, którą nalicza się za wystawienie auta na sprzedaż. Jej kwota wynosi między 300, a 750 złotych. Cena którą należy zapłacić za kawałek papieru jest niewspółmierna do jego niewielkich możliwości.

Z racji nieopłacalności warto przemyśleć, czy jest sens przeznaczania czasu na taką formę ogłoszenia.

Sprzedaż auta w Internecie

Najpopularniejszym, najbardziej praktycznym, a także polecanym rozwiązaniem jest zamieszczenie ogłoszenia w Internecie. Istnieje wiele serwisów, zarówno płatnych jak i darmowych, które gwarantują, że nasze auto zobaczy więcej użytkowników. Na zwykłej kartce papieru nie jesteśmy w stanie napisać wszystkich najważniejszych informacji włącznie z opisem.

Nikomu nie będzie się chciało tego czytać, więc zamieszcza się nazwę auta, rok produkcji, cenę oraz numer kontaktowy. Niewiele.

Inaczej jest w sieci – ogłoszenie zawiera wiele cennych wskazówek dla potencjalnego kupującego. Już po pierwszych kilku punktach, czy nawet samym tytule można dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy. Jeśli jesteśmy osobami, które cenią sobie kontakt z klientem, to portale oferują również możliwość zamieszczenia krótkiego opisu.

Zamieszczanie ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl

Jeśli chcesz wystawić ogłoszenie o sprzedaży swojego pojazdu to można szybko i wygodnie wystawić ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl. 

Ogłoszenia są darmowe. Każda osoba może bezpłatnie wystawić swój samochód na sprzedaż. Oprócz tego można dodać atrakcyjne zdjęcia, które zwiększą ilość potencjalnych klientów na samochód. 


Podsumowanie

Z wielu dostępnych metod zamieszczania informacji kartka papieru za szybą samochodu wydaje się rozwiązaniem, które już dawno minęło. Szczególnie, że nie ma takiego zasięgu, jaki mógłby gwarantować szybką sprzedaż samochodu.

Komis również nie jest opcją, która szczególnie zachwyca. Jest wiele niejasności w tworzeniu umów, a dodatkowo ceny są strasznie niskie i niekorzystne dla sprzedającego. Ponadto w Polsce w dalszym ciągu panuje zasada, aby omijać komisy.

Inną kwestią jest Internet, gdzie opłaca się wstawić informację o sprzedaży samochodu.

To miejsce, gdzie swoim ogłoszeniem można trafić do wielu osób. Serwisy motoryzacyjne pozwalają na zamieszczenie wszystkich istotnych dla potencjalnego klienta informacji. Dodatkowo jest to bezpieczniejsza forma, ponieważ jak już wspomnieliśmy za naklejanie kartek na szybę samochodu można dostać mandat.